Wiele osób boryka się z problemem nie tyle nieodporności na ból co z wielkim stresem przed dentystą. Złe doświadczenia tak bardzo zawładnęły umysłami ludzi, że teraz ciężko odkręcić ten stan. Wielkim ratunkiem jest leczenie próchnicy bez borowania, gdzie tradycyjne borowanie możemy zastąpić laserowym światłem ale co w przypadku gdy do dentysty przychodzimy nie tyle z próchnicą co z innym problemem? Tutaj na pomoc przychodzi kolejny sprzęt stomatologiczny a mianowicie urządzenie do sedacji wziewnej.
Sedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem przed bólem. Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego zrelaksowania oraz uspokojenia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

Lęk przed bólem jest większy niż sam ból – jak mawiał klasyk ale po co mamy przeżywać dodatkowe napięcia jeśli można przyjemniej, bezstresowo a nawet w przyjemności;-)))