Piękny uśmiech to atut, na którym zależy każdemu. Jest to czynnik wpływający na wysoką samoocenę, a także komfort podczas nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Nieestetyczny wygląd uzębienia często jest powodem wstydu, który odbiera radość życia. Stomatologia estetyczna powstała po to, aby umożliwić redukcje kompleksów wywołanych uśmiechem. Pacjenci, którzy korzystają z usług stomatologii estetycznej podkreślają, że ich życie po korekcjach estetycznych zmieniło się diametralnie. Zabiegi pozwalają na delikatne korekty, a także całkowite metamorfozy. Specjaliści są w stanie zadbać o uzębienie zarówno pod kątem estetycznym, jak również funkcjonalnym.

W klinice Platinum lekarze mają do dyspozycji ogromny szereg narzędzi, przez co realne staje się uzyskanie wymarzonych rezultatów. Rodzaj stosowanej metody jest zależny przede wszystkim od oczekiwań pacjenta, a także obecnego stanu uzębienia. Zdarzają się przypadki, w których droga do nieskazitelnego uśmiechu wymaga także połączenia innych dziedzin stomatologii, aby uzyskany rezultat był trwały. Jakiekolwiek zmiany wprowadza się po odbyciu konsultacji, po ustaleniu zindywidualizowanego planu leczenia. W naszych gabinetach możliwe jest skorzystanie z zabiegów założenia licówek oraz koron porcelanowych bądź pełnoceramicznych.

Zapisz się na wizytę

Licówki

Licówki to estetyczne nakładki przypominające płytki porcelanowe, dzięki czemu doskonale dopasowują się do zdrowych zębów. Materiał ten umieszcza się po stronie policzkowej lub wargowej powierzchni zębów. Podczas zabiegu używany jest specjalny klej, który sprawia, że ​​metoda ta jest szybka i dokładna. Licówki mogą redukować wady uzębienia w postaci nierównych kształtów lub przestrzeni między zębami. Zdarzają się przypadki, kiedy to rozwiązanie jest stosowane w ramach leczenia ortodontycznego. Pacjenci doceniają tę metodę za minimalizację bólu i czasu poświęconego na cały proces.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarze sugerują wyeliminowanie procesów zapalnych w zębach i próchnicy oraz usunięcie kamienia nazębnego. Przechodząc do zabiegu lekarz najpierw dokładnie oszlifuje ząb, a także przeprowadza komputerowy skan 3D, dzięki któremu możliwe jest perfekcyjne zaprojektowanie kształtu licówki. Dzięki temu pacjent może cieszyć się zarówno pięknym uśmiechem, jak i mieć pewność, że jego zęby są wzmocnione.

Licówki porcelanowe w systemie CEREC pomagają:

  • wyrównaj kolor rzędu zębów
  • zmienić kształt zębów
  • przywrócić uszkodzony ząb
  • nieznacznie zmienić pozycję zęba w łuku zębowym
  • wyeliminować przerwy między zębami.

Zastosowanie oklein niesie za sobą wiele zalet, które przejawiają się przede wszystkim w ich trwałości i estetyce. Materiał ten charakteryzuje się kolorem i połyskiem, który nie jest podatny na przebarwienia. Podczas zabiegów lekarze nie muszą głęboko penetrować twardych tkanek zęba. Licówki szybko dopasowują się do tkanek przyzębia i są całkowicie zabezpieczone przed zużyciem, dzięki czemu będą spełniać wymagania przez wiele lat.

Stomatologia estetyczna

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne cieszą się dużą popularnością i są stosowane jako konstrukcje protetyczne, ale również spełniają wymagania estetyczne. Ich wielką zaletą jest to, że są całkowicie kompatybilne z tkaninami, nie powodują alergii i skutków ubocznych.

Korony pełnoceramiczne wykonywane są na bazie wypalanej porcelany. Składają się z kilku warstw, które w połączeniu gwarantują maksymalną gładkość i połysk. Ważne jest, aby korony były odporne na pojawianie się płytki nazębnej, która ma szkodliwy wpływ. Ze względu na walory estetyczne korony znajdują szerokie zastosowanie wśród pacjentów. Zastosowany materiał ma podobne wskaźniki wyglądu w porównaniu do naturalnego szkliwa.

Stomatologia estetyczna

Wypełnienia kosmetyczne

Wypełnienia kosmetyczne to jeden z rodzajów rozwiązań stosowanych w dziedzinie stomatologii estetycznej. To bardzo zaawansowana metoda, dzięki której nasi lekarze mogą dokonywać wysoce estetycznych zmian. Zamiast tego pacjenci doceniają długowieczność zabiegu, który może trwać nawet kilka lat. W naszych gabinetach wypełnienia kosmetyczne stosuje się przede wszystkim do niewielkich ubytków. Stosujemy materiały fotopolimerowe, dzięki czemu różnice między naturalnym zębem a użytym materiałem są nieznaczne. Specjaliści decydują się na przeprowadzenie tego typu zabiegu w sytuacjach, gdy ząb ma nieregularny kształt, jest uraz, pęknięcia lub w miejscach, gdzie jest już duża ilość wypełnień. Wypełnienia fotopolimerowe dostępne są w kilku odcieniach, co ułatwia ich dopasowanie do koloru zębów pacjenta. Sama masa materiału łatwo się formuje, dzięki czemu nietrudno dopasować ją do kształtu ubytku, co pozwala nie narażać pacjenta na dyskomfort z powodu nadmiaru materiału. Wiązanie materiału następuje po zastosowaniu specjalnej lampy, która skierowana jest w miejsce nałożenia masy. Po tym procesie konieczne jest wypolerowanie powierzchni, aby żadne elementy nie przeszkadzały pacjentowi i mógł cieszyć się anatomicznym kształtem.

Wypełnienia kompozytowe stosuje się u pacjentów, którzy:

  • chcą zadbać o estetykę wypełnień, co jest szczególnie ważne, gdy elementy uzębienia są widoczne podczas rozmowy i uśmiechu
  • mają stare plomby, które straciły szczelność lub się rozpadły;
  • posiadają wypełnienia amalgamatowe odbiegające od naturalnego koloru zębów

Zarezerwuj wizytę

Stomatologia estetyczna