Piękny uśmiech to atut, na którym zależy każdemu. Jest to czynnik wpływający na wysoką samoocenę, a także komfort podczas nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Nieestetyczny wygląd uzębienia często jest powodem wstydu, który odbiera radość życia. Stomatologia estetyczna powstała po to, aby umożliwić redukcje kompleksów wywołanych uśmiechem. Pacjenci, którzy korzystają z usług stomatologii estetycznej podkreślają, że ich życie po korekcjach estetycznych zmieniło się diametralnie. Zabiegi pozwalają na delikatne korekty, a także całkowite metamorfozy. Specjaliści są w stanie zadbać o uzębienie zarówno pod kątem estetycznym, jak również funkcjonalnym.

W klinice Platinum lekarze mają do dyspozycji ogromny szereg narzędzi, przez co realne staje się uzyskanie wymarzonych rezultatów. Rodzaj stosowanej metody jest zależny przede wszystkim od oczekiwań pacjenta, a także obecnego stanu uzębienia. Zdarzają się przypadki, w których droga do nieskazitelnego uśmiechu wymaga także połączenia innych dziedzin stomatologii, aby uzyskany rezultat był trwały. Jakiekolwiek zmiany wprowadza się po odbyciu konsultacji, po ustaleniu zindywidualizowanego planu leczenia. W naszych gabinetach możliwe jest skorzystanie z zabiegów założenia licówek oraz koron porcelanowych bądź pełnoceramicznych.

Licówki

Licówki są uzupełnieniami estetycznymi przypominającymi płatki porcelanowe, co sprawia, że idealnie adaptują się w porównaniu do posiadanych, zdrowych zębów. Materiał ten umieszczany jest w miejscach od strony policzkowej lub wargowej zębów. W trakcie leczenia stosuje się specjalny klej, co czyni tą metodę szybką i dokładną. Licówka jest w stanie ograniczyć wady uzębienia w postaci nierównego kształtu bądź przerw między zębami. Istnieją przypadki, w których akceptowane jest zastosowanie tego rozwiązania w ramach leczenia ortodontycznego. Pacjenci cenią sobie tą metodę z racji minimalizacji bólu i czasu poświęcanego na cały proces. Lekarze sugerują, aby przed przystąpieniem do leczenia wyeliminować stany zapalne oraz ubytki w zębach oraz zlikwidować kamień nazębny. Przechodząc do procesu zabiegu lekarz w pierwszej kolejności delikatnie szlifuje zęba, a także wykonuje skan komputerowy 3D, dzięki któremu możliwe jest perfekcyjne zaprojektowanie kształtu licówki. W rezultacie pacjent może cieszyć się zarówno estetyką uśmiechu, a także mieć pewność, że jego zęby są wzmocnione.

Licówki porcelanowe w systemie CEREC pomagają w:

  • wyrównaniu koloru uzębienia
  • zmianie kształtów zębów
  • obudowie uszkodzonego zęba
  • niewielkiej zmianie umieszczenia zęba w łuku zębowym
  • zlikwidowaniu szpar między zębami.

Stosowanie licówek niesie za sobą wiele korzyści, które przejawiają się przede wszystkim w ich trwałości i estetyce. Materiał ten charakteryzuje się kolorem oraz połyskiem, który nie jest podatny na występowanie odbarwień. Lekarze w trakcie zabiegów nie muszą dokonywać dużej ingerencji w twarde tkanki zęba. Licówki szybko adaptują się do tkanek przyzębia i są w pełni zabezpieczone przed ścieraniem, co powoduje, że są wyborem spełniającym wymogi przez wiele lat.

Stomatologia estetyczna

Korony pełnoceramiczne

Korony jednolite pełnoceramiczne cieszą się dużym zainteresowaniem i wykorzystywane są w ramach uzupełnień protetycznych, jednak spełniają także wymagania z zakresu estetyki. Ich dużą zaletą jest fakt, iż są w pełni zgodne z tkankami, nie powodując uczuleń oraz skutków ubocznych. Korony pełnoceramiczne swoją budowę opierają na napalonej porcelanie. Uzupełnienie wykonane jest z kilku warstw, które w połączeniu gwarantuje najwyższą gładkość oraz połysk. Co ważne korony są odporne na pojawianie się płytki nazębnej, która ma szkodliwe działanie. Korony z racji walorów estetycznych znajdują szerokie zastosowanie wśród pacjentów. Wykorzystywane tworzywo ma zbliżone wartości prezencji w porównaniu do naturalnego szkliwa.

Stomatologia estetyczna

Wypełnienia estetyczne

Wypełnienia kosmetyczne stanowią jeden z rodzajów rozwiązań stosowanych w dziedzinie stomatologii estetycznej. Jest to metoda, która charakteryzuje się dużym stopniem zaawansowania, dzięki czemu nasi lekarze mają możliwość dokonywania zmian o wysokim poziomie estetyki. Pacjenci natomiast cenią sobie trwałość rozwiązania, które to potrafi przetrwać kilka lat. W naszych gabinetach wypełnienia estetyczne stosowane są przede wszystkim w przypadku ubytków o małej rozległości. Korzystamy z materiałów światłoutwardzalnych, dzięki czemu różnice między naturalnym zębem, a zastosowanym tworzywem są znikome. Specjaliści decydują się na taki rodzaj zabiegu w sytuacjach, gdy ząb jest niepoprawnie ukształtowany, doszło do urazu, pęknięcia bądź w miejscach, w których istnieje już spora ilość wypełnień. Wypełnienia światłoutwardzalne występują w kilku odcieniach, przez co ich dobór do kolorystyki uzębienia pacjenta jest prosty. Sama masa tworzywa jest łatwa w kształtowaniu przez co nie ma trudności w dopasowaniu jej do ubytku, tym samym nie naraża się pacjenta na dyskomfort nadmiaru materiału. Zawiązanie się materiału następuje po użyciu specjalnej lampy, którą nakierowuje się na miejsce, w którym umieszczono masę. Po tym procesie konieczne jest wyszlifowanie przestrzeni, aby żadne elementy nie przeszkadzały pacjentowi i mógł się cieszyć anatomicznym kształtem.

Wypełnienia kompozytowe stosuje się u pacjentów, którzy:

  • posiadają wypełnienia amalgamatowe odbiegające od naturalnego koloru zębów.chcą zadbać o estetykę wypełnień, co jest szczególnie ważne w przypadku elementów
    uzębienia widocznych w trakcie mówienia i uśmiechania się
  • posiadają wypełnienia amalgamatowe odbiegające od naturalnego koloru zębów.posiadają stare wypełnienia, które utraciły swoją szczelność, bądź które ukruszyły się
  • posiadają wypełnienia amalgamatowe odbiegające od naturalnego koloru zębów.
Stomatologia estetyczna