Nowinki technologiczne są bardzo pomocne w leczeniu stomatologicznym mając wpływ na poszerzenie możliwości, a także większą precyzje w trakcie zabiegów. Nasza klinika chcącm zadbać o najwyższą jakość świadczonych usług zdecydowała się na laser diodowy, który ma szerokie zastosowanie zarówno w zakresie zabiegów chirurgicznych jak również estetycznych. Stosowanie lasera pozwala na przeprowadzanie procedur niemalże bezdotykowo i w niepodważalną dokładnością. W chirurgii laser wykorzystywany jest przede wszystkim przy konieczności wycięcia części tkanki. Laser diodowy znajduje swoje zastosowanie także w endodoncji do usuwania bakterii z kanałów korzeniowych. Są to miejsca, do których przy użyciu standardowych metod ciężej dotrzeć i wyeliminować wszystkie bakterie. Działanie lasera opiera się na promieniowaniu świetlnym, które działa na tkanki. Laser diodowy z powodzeniem sprawdzi się także jako wsparcie przy przeprowadzaniu skalingu oraz kiretażu. Z racji właściwości bakteriobójczych i redukujących stany zapalne pacjenci mają szansę cieszyć się większym komfortem, natomiast lekarze zyskują precyzyjne narzędzie, które pozwala na większą precyzje i powodzenie.

Zapisz się na wizytę

Biostymulacja

Biostymulacja przy użyciu lasera to metoda wykorzystywana do przyspieszania gojenia ran, a także eliminacji dolegliwości bólowych. Światło wytwarzane przez laser powoduje, że pobudzeniu ulega układ odpornościowy, co doprowadza do wzrostu liczby przeciwciał, a także zmian w komórkach. Regeneracja i odnowa odbywa się więc szybciej i z korzyścią dla pacjenta. Laser ma zastosowanie do leczenia dolegliwości oraz występujących w jamie ustnej takich jak:

  • afty, opryszczki
  • rany powstałe na wskutek ekstrakcji zęba
  • przewlekłego krwawienia
  • nadwrażliwości zębiny
  • szczękościsku
  • problemów z wyrzynaniem się zębów

Nasi lekarze przeprowadzają zabiegi w oparciu o rodzaj schorzenia. W tym celu ustalają moc działania lasera, a także czas trwania naświetleń w sposób indywidualny. Biostymulacja to zabieg trwający kilka minut, który jest całkowicie pozbawiony odczuć bólu. W niektórych przypadkach jak przewlekłe schorzenia bądź duże rany konieczne jest powtórzenie naświetlania, o czym poinformuje lekarz. Biostymulacji nie wykonuje się u pacjentów w ciąży, cierpiących na nowotwory, nadczynność tarczycy bądź zgłaszający się z gorączką.

Laseroterapia