Z najnowszymi technologiami mamy do czynienia każdego dnia w wielu aspektach życia. Stomatologia oraz ortodoncja również wymaga jej wykorzystywania w celu zagwarantowania niezawodnej diagnostyki oraz efektywnego i efektownego leczenia. Nasza Klinika priorytetowo podchodzi do nowinek, aby zapewniać najwyższe standardy wykonywania zabiegów. Mikroskop stomatologiczny od niemieckiej firmy KARL KAPS, nowoczesny cyfrowy ApexLocator , Endopilot Comfort Plus Schlumbohm to jedne z nielicznych sprzętów na jakich pracują nasi specjaliści.

Tomograf stomatologiczny Orthophos SL 3D

Orthophos SL 3D to aparat, który charakteryzuje się przede wszystkim niepowtarzalną wszechstronnością. Do najważniejszych funkcji jakimi może pochwalić się to wyposażenie zalicza się wykonywanie bardzo ostrych zdjęć pantomograficznych, a jest to zasługa czujnika DCS (direct convertion sensor) połączonego z technologią Sharp Layer zapewniającą ostrą warstwę oraz możliwość wyboru pola obrazowania w tomografii stomatologicznej (od ø5x5cm do ø11 x 10cm). W sprzęcie zastosowano nowoczesne oprogramowanie SIDEXIS 4, które jest idealnym środowiskiem do pracy wszystkich specjalistów, poprzez zapewnienie najszerszego zakresu programów pantomograficznych i cefalometrycznych.

Sprzęt i technologie

Tomograf komputerowy Gendex GXCB-500 HD

GENDEX GXCB-500HD to aparat wykorzystywany przez nas do tomografii stożkowej szczęki wraz z zatokami, żuchwą oraz stawami skroniowo-żuchwowymi. Sprzęt jest wyposażony w funkcje, które pozwalają na przeprowadzenie skanu 3D stosowanego zarówno w przypadku planowania implantu jak również opcji CAD/CAM. Tomograf komputerowy Gendex GXCB-500 HD umożliwia stworzenie trójwymiarowego widoku chirurgicznego, który można podzielić na dowolne przekroje we wszystkich płaszczyznach. W efekcie informacje pomagają poznać zmienność budowy anatomicznej, która odgrywa ogromną rolę oraz decyduje o sukcesie przeprowadzanego zabiegu. System radiograficzny daje możliwość skanowania obrazów 2D oraz 3D. Mała dawka w trakcie skanowania, a także swoboda regulacji pola widzenia w szerokim zakresie powoduje, że pacjenci są chronieni przed dużą dawką promieniowania.

Sprzęt i technologie

System CAD/CAM CEREC

System CAD/CAM CEREC stanowi unikalne rozwiązanie, które wspiera pracę specjalistów w trakcie odbudowy uzębienia. Zastosowanie tego kompletnego systemu pozwala na estetyczne i pełnoceramiczne uzupełnianie ubytków pojawiających się w uzębieniu. Jesteśmy pierwszym zespołem we Wrocławiu, który zdecydował się na wykorzystanie tego pionierskiego systemu gwarantującego odbudowę już podczas jednej wizyty. System CEREC służy nam podczas przeprowadzania zabiegów odbudowy protetycznej. Jesteśmy w posiadaniu 4 skanerów wewnątrzustnych Sirona

Sprzęt i technologie

Unit A-dec 500

Nasza klinika dysponuje 12 fotelami stomatologicznymi A-dec 500, które zostały wybrane zgodnie z troską o zapewnienie pacjentom najwyższych warunków z zakresu komfortu oraz wygody. Możliwość regulacji konsoli lekarza, asystenckiej, lampy zabiegowej oraz bloku spluwaczki odbywa się względem fotela, a także pacjenta. W efekcie zarówno pacjent, jak również specjaliści mają zagwarantowane niezastąpione standardy. Unit A-dec 500 został udoskonalony w panel sterowania Deluxe, który pozwala na regulacje fotela, końcówek, akcesoriów oraz wszystkich urządzeń elektrycznych. Posiadany przez nas sprzęt jest połączeniem ergonomii, amerykańskiej technologii, a także niepodważalnej jakości.

Sprzęt i technologie

Pracownia radiologiczna

Nasza praca wymaga dokładnego i niezawodnego systemu obrazowania komputerowego dlatego postawiliśmy na najlepszą radiografię cyfrową DIGORA. Jej największym atutem jest możliwość działania na najwyższych parametrach technicznych przy jednoczesnym minimalizowaniu dawki promieni RTG aż o 90%. DIGORA pozwala na zrobienie 10 zdjęć nie przekraczając dawki na jaką narażany jest pacjent w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Lekarze wykonują zdjęcia cyfrowe nieskazitelnej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu promieniowania. Pracownia radiologiczna umożliwia specjalistom poznać gęstość kości wyrostka zębodołowego, a także dokonać symulacji wszczepu implantologicznego czy określić realną długość kanałów. Wszystkie posiadane funkcje dają szansę uzyskania najwyższego poziomu leczenia stomatologicznego.

Sprzęt i technologie

Mikroskop stomatologiczny

Żaden gabinet nie mógłby sobie pozwolić na pominięcie mikroskopu stomatologicznego w swoim wyposażeniu, gdyż jest on niezbędny w trakcie diagnozowania oraz leczenia problemów stomatologicznych. Jego zastosowanie wpływa na dokładność i precyzyjność przeprowadzanych działań. Lekarze mają szansę oświetlenia, a także powiększenia obrazu pola zabiegowego nawet do 20 razy. To natomiast owocuje poprawnością wykonywania zabiegów, dzięki pełnej widoczności. Mikroskop stomatologiczny poszerza także zakres usług, które bez użycia tego sprzętu nie byłyby realne do wykonania – przykładowo skomplikowane przypadki leczenia endodontycznego. Zespół zyskał nowe możliwości terapeutyczne, które przekładają się pozytywnie na jakość świadczonych metod leczenia. W naszych gabinetach znajdują się mikroskopy firmy Kaps oraz firmy Zeiss.

Sprzęt i technologie

Endo Pilot

Endo Pilot Comfort Plus jest innowacyjnym urządzeniem, które stanowi połączenie endometru, mikrosilnika endodontycznego, pistoletu do wypełniania kanałów gutaperką oraz pluggera. W pracy stomatologa wpływa na szybsze i dokładniejsze mierzenie długości kanału korzenia. Prędkość oraz moment obrotowy silnika endo znajduje się pod kontrolą, co natomiast sprawia, że kanały korzeniowe mogą być opracowywane bardzo sprawnie i szybko. Backfill system wypełniania płynną gutaperką pozwala efektywnie wypełnić nawet trójwymiarową i nierówną przestrzeń kanałów.

Sprzęt i technologie

Diodowy laser stomatologiczny SIROLaser Blue Sirona

SIROLaser Blue Sirona jest pierwszym dostępnym na świecie laserem stomatologicznym, który posiada niebieską diodę o łącznej długości fali 445nm. Jej obecność pozwala na wykonywanie zabiegów chirurgicznych precyzyjnie i jednocześnie w warunkach bezkontaktowych. Biostymulacja laserowa posiada wiele zalet i to przy wykorzystaniu wyłącznie światła o małej mocy. Takie działanie wpływa przeciwbólowo, a także korzystnie oddziałuje na proces gojenia. dzieje się tak gdyż system odpornościowy poddawany jest impulsom, które powodują, że w układzie dochodzi do regeneracji oraz odnowy. Biostymulacja wykorzystywana jest zarówno do ostrych stanów chorobowych, a także w przypadku dolegliwości przewlekłych. Dawka zawsze dobierana jest indywidualnie do problemu. Stosowanie laseru przyczynia się do zwiększania ilości przeciwciał, które to odpowiadają za lepsze gojenie i ochronę przed nawrotem schorzeń.

Sprzęt i technologie

MasterFlux

Leczenie próchnicy wcale nie musi być bolesne, a dzieje się tak jeśli w gabinecie stomatologicznym znajdzie się urządzenie Master Flux. Podtlenek azotu podawany w trakciemzabiegu ma działanie uspokajające i co ważne jest w pełni bezpieczne. Po jego zastosowaniu nie ma żadnych ograniczeń w zakresie prowadzenia pojazdów, gdyż nie powoduje otępienia.

Sprzęt i technologie

HELIODENT aparat RTG do obrazowania wewnątrzustnego

Jest to aparat rentgenowski często wykorzystywany podczas codziennych zabiegów. Stanowi mwyposażenie, które pozwala na wykonywanie ostrych i kontrastowych zdjęć, co przekłada się na skrupulatną diagnostykę wszystkich przypadków.

Sprzęt i technologie

VDW.GOLD – wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny z endometrem

Endometr służy do mierzenia długości kanałów korzeniowych. Jego wykorzystanie pozwala na rezygnacje z wykonywania zdjęć RTG. Myśląc o naszych pacjentach zdecydowaliśmy się na sprzęt wysokiej jakości od wiodących producentów w tej dziedzinie – NSK, VDW i Shlumbohm.

Sprzęt i technologie

Wirówka PRF Duo Quattro

Wirówka PRF jest rozwiązaniem służącym do pozyskiwania fibryn, które to charakteryzują się niepowtarzalnymi właściwościami, których wpływ jest nieoceniony na regenerację tkanek. Urządzenie pozwala na całkowite wyeliminowanie innych składników chemicznych takich jak koagulanty czy antykoagulanty.

Sprzęt i technologie