Kamila Cierplikowska

Kamila Cierplikowska

Ortodonta, specjalista stomatologii dziecięcej

Absolwentka studiów stacjonarnych wydziału lekarsko-dentystycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uczęszczała do Appleby College w Toronto w Kanadzie, następnie do międzynarodowego Liceum Brytyjskiego w Warszawie, gdzie przystąpiła do matury międzynarodowej Internatonal Baccalurate zdając ją z wyróżnieniem.

Jeszcze w trakcie studiów ukończyła liczne kursy i szkolenia z dziedziny stomatologii estetycznej, pedodoncji, ortodoncji, protetyki oraz okluzji. Od 2021 roku jest w trakcie specjalizacji ze stomatologii dziecięcej. Obecnie jej głównym tematem zainteresowań jest leczenie ortodontyczne.

Intensywnie poszerza swoją wiedzę w zakresie ortodoncji, zwracając szczególną uwagę na zarządzanie wzrostem twarzoczaszki oraz kompleksowe leczenie pacjenta z uwzględnieniem interakcji pomiędzy stawem skroniowo–żuchwowym, postawą ciała, okluzją oraz estetyką twarzy.

W czerwcu 2022 roku ukończyła studia specjalizacyjne z ortodoncji akredytowane przez Uniwersytet w San Jorge opracowane przez Athenea Dental Institude z siedzibą w Barcelonie tym samym uzyskując tytuł „Expertise in dentofacial orthodontics and orthopaedics”.

Absolwentka prestiżowego programu szkoleniowego z zakresu implantoprotetyki MPI Implant Prosthodontic. odbywającego się na Uniwersytecie Miditerranean Prothodontic Institude w Hiszpanii i na Uniwersytecie w Północnej Karolinie w USA.

Biegle włada językiem angielskim i bardzo dobrze niemieckim. Prywatnie jej wielką pasją jest kitesurfing, jazda konna i narciarstwo.

Ukończone kursy:

 • „Sztuka modelowania w stomatologii” Ivan Ronald Huanca – odcinek przedni – Warszawa 2016
 • „Sztuka modelowania w stomatologii” Ivan Ronald Huanca – odcinek boczny – Warszawa, 2016 „Akademia Kompozytu, moduł I” – Kraków, 2017
 • „Estetyczne wyplenienia w zębach bocznych” dr n. med. Michał Ganowicz – Rzeszów, 2018
 • „Odbudowa zębów Inlay/Onlay – krok po kroku” lek. dent. Marcin Krupiński – Warszawa, 2018
 • „Kompozyt&kompozycja – odbudowa zębów przednich” lek. dent. Dagmara Karczewska – Rzeszów, 2019
 • „Master Level Plan and Bite” Okluzja i Fizjoterapia Stomatologiczna, lek. dent. Łukasz Lassman – Gdańsk, 2020
 • „Master Level Plan and Prep” Projektowanie Uśmiechu i Preparacja, lek. dent. Lassman – Łódź, 2021 „Prosta Procedura – spektakularne efekty. Nowe rozwiązania systemowe w odbudowach bezpośrednich” lek. stom. Jakub Mikołajczak – Rzeszów, 2021
 • „Odbudowa zębów w odcinku bocznym” lek. dent. Grzegorz Grzegorz – Rzeszów, 2021
 • „Kompleksowa diagnostyka z uwzględnieniem stawu skroniowo-żuchwowego. Cefalometria, modele diagnostyczne analiza przypadków klinicznych” lek. stom. Aleksandra Gabren Syller – Warszawa, 2021

Szkolenia w trakcie:

 • „8th Promotion MPI-UNC Implant Prosthodontic Program 2019” Fernando Rojas Vizcaya – Castellon, Spain & University of North Carolina, Chapel Hill Athenea Dental Institute
 • „University Expertise in Orthodontics and Dentofacial Orthopeadics:” validated by San Jorge