+48 71 70 73 257

Klinika Platinum

Nasz sprzęt

Najwyższy poziom usług świadczonych przez naszą Klinikę jest dla nas absolutnym priorytetem. Wraz z rozwojem nauki i technologii doposażamy nasze gabinety w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający lepszą diagnostykę oraz efektywniejszą terapie. W ostatnim czasie nasza Klinika została wyposażona w nowoczesny mikroskop stomatologiczny niemieckiej firmy KARL KAPS. oraz cyfrowy ApexLocator najnowszej generacji EndoPilot Comfort Plus niemieckiej firmy Schlumbohm (służący do opracowywania i wypełniania kanałów zęba w czasie leczenia endodontycznego). Posiadamy w sumie 8 gabinetów.

 

 

Tomograf stomatologiczny Orthophos SL 3D

Orthophos SL  3D to aparat o niespotykalnej wszechstronności : począwszy od niewiarygodnie ostrych obrazów pantomograficznych dzięki czujnikowi DCS ( direct convertion sensor ) i technologii Sharp Layer ( ostra warstwa), kończąc na wolności wyboru pola obrazowania w tomografii stomatologicznej(od ø5x5cm do ø11 x 10cm). Aprat pracuje pod kontrolą najnowszego oprogramowania SIDEXIS 4, będącego nowoczesnym środowiskiem pracy dla każdego diagnosty. Najszerszy zakres programów pantomograficznych i cefalometrycznych.

 

Tomograf komputerowy Gendex GXCB-500 HD

Dzięki aparatowni GENDEX GXCB-500HD możemy zaoferować Państwu wykonanie tomografii stożkowej szczęki wraz z zatokami, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych. Wszystkie funkcje potrzebne, od planowania implantu (w tym uzupełnienia materiałami kościotwórczymi) do opcji CAD/CAM rozpoczyna się od skanu 3D. Tomograf GXCB-500 HD zapewnia lekarzom cenne dane do planowania implantów, trójwymiarowy „widok chirurgiczny”, który można pociąć na przekroje w dowolnej płaszczyźnie. Informacja taka jest konieczna do określania zmienności budowy anatomicznej, które może mieć wpływ na powodzenie zabiegu.Ten system radiograficzny wiązki stożkowej, o średnio-dużym polu widzenia wykorzystuje sensor wysokiej rozdzielczości, który zapewnia elastyczność umożliwiającą zarówno skanowanie obrazów 3D w wielu formatach, jak i dokładnych panoramicznych obrazów 2D. Dzięki dedykowanemu trybowi skanowania małą dawką i możliwością regulacji pola widzenia w szerokim zakresie firma Gendex zapewnia użytkownikowi znaczącą redukcję dawki promieniowania, jaką otrzymują pacjenci.

 

System CAD/CAM CEREC – cztery konsole

CEREC to unikalny, kompletny system CAD/CAM zapewniający estetyczną, pełnoceramiczną odbudowę uzębienia podczas jednej wizyty. Jest to rewolucja w dziedzinie protetyki i jako pierwsi we Wrocławiu oferujemy naszym pacjentom wykorzystanie tego systemu. System CEREC wykorzystujemy w zabiegach związanych z odbudową protetyczną. Posiadamy do dyspozycji 4 skanery wewnątrzustne Sirona.

 

Unit A-dec 500 – 10 unitów

W naszej klinice posiadamy 10 foteli stomatologicznych A-dec 500 to fotel stomatologiczny, który zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie pacjenta i doskonałym warunkom dla stomatologa wykonującego zabieg. Konstrukcja fotela stomatologicznego A-dec 500 umożliwia dowolne ustawienie (obrót do 270°) konsoli lekarza, konsoli asystenckiej, lampy zabiegowej i bloku spluwaczki względem fotela i pacjenta. Warto zaznaczyć, że A-dec 500 posiada panel sterowania Deluxe, za pomocą którego można ustawiać fotel, lampę dentystyczną, funkcje spluwaczki, końcówki, zintegrowane akcesoria oraz inne urządzenia elektryczne. Ten sprzęt stomatologiczny to wzór ergonomii, amerykańskiej technologii i najwyższej jakości materiałów.

 

Pracownia radiologiczna

W naszej pracy wspiera nas najnowocześniejszy system obrazowania komputerowego DIGORA. Jest to radiografia cyfrowa o najwyższych parametrach technicznych. System DIGORA pozwala na zminimalizowanie dawki promieni RTG o 90% co oznacza że w miejsce jednego zdjęcia zrobionego w tradycyjnej technologii możemy zrobić dziesięć używając DIGORY. Pacjent otrzymuje bardzo małą dawkę promieniowania a otrzymuje cyfrowe zdjęcie o niespotykanej dotąd jakości.
System pozwala oceniać gęstość kości wyrostka zębodołowego, umożliwia przeprowadzenie symulacji wszczepu implantologicznego, mierzyć rzeczywistą długość kanałów oraz posiada wiele innych funkcji podnoszących poziom prowadzonego przez nasz zespół leczenia stomatologicznego.

 

Mikroskop stomatologiczny – pięć mikroskopów

Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem pracy lekarza dentysty umożliwiającym mu bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych. Zastosowanie mikroskopu pozwala lekarzowi na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego. Mikroskop pozwala na uzyskanie powiększenia od 4 do 20 razy. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy lekarza. Zastosowanie dużych powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe. Przede wszystkim są to trudne przypadki leczenia endodontycznego. Użycie specjalnego mikroskopu zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej, usunięcie złamanego narzędzia z kanału zęba)daje nowe możliwości terapeutyczne pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów. Do dyspozycji lekarzy dla naszych pacjentów posiadamy 2 mikroskopy firmy Kaps i 3 Zeiss.

 

 

NV Protect 800 – ciągła dezynfekcja powietrza!

Urządzenie przeznaczone do ciągłej dezynfekcji powietrza. Wykorzystujące opatentowaną, bezfiltrową niskoenergetyczną technologię plazmową.

 • Novaerus jest pierwszym naukowo potwierdzonym systemem przeznaczonym do dezynfekcji powietrza. Korzystając ze sprawdzonej w warunkach klinicznych technologii plazmowej dekontaminacji powietrza, system Novaerus eliminuje z powietrza wszystkie wirusy, bakterie, grzyby oraz niepożądane zapachy przez całą dobę .
 • System Novaerus niszczy nawet najbardziej szkodliwe patogeny, takie jak gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA), C-Diff, norowirusy oraz wirusy grypy.Właściwości produktu:Innowacyjny system sterylizacji powierza – Novaerus.
  System ten wykorzystuje opatentowaną technologię zapobiegania infekcji poprzez eliminowanie patogenów z powietrza.
  Technologia ta została przebadana przez ponad 50 niezależnych laboratoriów w Polsce (np. NIZP – PZH)  i na świecie (m.in. NASA) i z bardzo dobrym rezultatami wdrożona w setkach placówek opieki medycznej na świecie.Urządzenie plazmowe w połączeniu z istniejącym programem profilaktyki i kontroli zakażeń, znacząco przyczynia się do zapobiegania infekcjom.System Novaerus przeznaczony jest do stosowania w:

  • Salach szpitalnych
  • Salach operacyjnych
  • Oddziałach Intensywnej Terapii
  • Dyżurkach pielęgniarskich
  • Gabinetach lekarskich
  • Klasach / salach przedszkolnych
  • Pomieszczeniach wspólnych

  System Novaerus zapewnia istotne korzyści związane z ochroną zdrowia i środowiska oraz kosztami ponoszonymi przez pacjentów, personel i gości.

Endo Pilot

Endo Pilot Komfort Plus to pierwsze tego typu urządzenie łączące w sobie: endometr, Mikrosilnik Endodontyczny, Pistolet do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką i Plugger. Dokładny pomiar długości kanału korzenia odbywa się znacznie szybciej niż do tej pory dzięki nowoczesnej i szybkiej technologii mikroprocesorowej. Szybka analiza sygnału pozwala określić długość kanału w trakcie leczenia (w czasie rzeczywistym). Kontrolowana prędkość i moment obrotowy silnika endo umożliwiają sprawne i bezpieczne opracowywanie kanałów korzeniowych. Backfill system wypełnienia płynną gutaperką służy do efektywnego i dokładnego wypełnienia trójwymiarowej, często nieregularnej przestrzeni kanałów korzeniowych. Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, ale również doskonale przygotowani specjaliści w tak wąskiej dziedzinie stomatologii jaką jest endodoncja. W naszej klinice posiadamy 4 endopiloty.

Diodowy laser stomatologiczny SIROLaser Blue Sirona

SIROLaser Blue – pierwszy na świecie laser stomatologiczny wyposażony w niebieską diodę o długości fali 445 nm. Dzięki niebieskiej diodzie można przeprowadzać precyzyjne zabiegi chirurgiczne w trybie bezkontaktowym. W roku 2014 nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie wydajnej diody emitującej niebieskie światło.

Biostymulacja laserem
W przypadku biostymulacji laser działa przeciwbólowo oraz wspomaga prawidłowe gojenie. Światło o małej mocy pobudza system układu odpornościowego, wywołuje wiele zmian zachodzących w komórkach, które mają wpływ na regeneracje i odnowę. Zabiegi biostymulacji laserowej mogą być wykonane jednorazowo, jeśli stan chorobowy jest ostry. Przewlekłe schorzenia leczy się długo, seryjnie po 1-5 razy w tygodniu w cyklu kilkutygodniowym. Dawki naświetlania ustala się indywidualnie do danego obrazu klinicznego. Średnia dawka energii zabiegu biostymulacji to 4-6 J/cm2 w czasie 20-30s na pkt. Moc 200 mW. Biostymulacja laserem zwiększa poziom przeciwciał, co powoduje lepsze gojenie i zapobiega reemisji schorzeń.

MasterFlux – bezbolesne leczenie próchnicy

Urządzenie Master Flux dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne, do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa.

Urządzenie Master Flux służy do podawania podtlenku azotu. Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta po zabiegu.

 

HELIODENT – najnowszej generacji aparat RTG do obrazowania wewnątrzusznego – pięć aparatów

Nowoczesny i bezpieczny aparat rentgenowski wyposażony w generator wysokiej częstotliwości. Zdjęcia RTG, dzięki ognisku lampy 0.4 mm, sa bardziej ostre i kontrastowe. Heliodent PLUS jest olbrzymie przydatnym narzędziem diagnostycznym bez którego nie wyobrażamy sobie codziennej pracy.

 

Wirówka Centurion PRO-PRP S
Do pozyskiwania bogatopłytkowego osocza służy nam, wirówka Centurion PRO-PRP S która jest jedna z najbardziej zaawansowanych wirówek na rynku. Jest ona przeznaczona do pozyskiwania zarówno PRP jak również A-PRF oraz I-PRF. Centurion PRO-PRP S posiada indukcyjny silnik oraz sterowanie mikroprocesorowe. Panel sterowania został wyposażony w czytelny, cyfrowy panel LED. Funkcja PULSE umożliwia szybkie dowirowanie preparatu poprzez przytrzymanie odpowiedniego przycisku. Wirówka PRO-PRP S to najwyższa jakość wykonania o czym świadczy aż 36 miesięczna gwarancja. Posiadamy 2 wirówki w naszej klinice.

 

VDW.GOLD – wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny z endometrem

Jednymi z niezbędnych elementów wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego są endometry umożliwiające dokonanie pomiaru długości kanałów korzeniowych. Dzięki temu eliminują konieczność wykonywania zdjęć rentgenowskich, co zwiększa bezpieczeństwo pacjenta. Z myślą o naszych najbardziej wymagających klientach do naszej oferty wprowadziliśmy profesjonalny, wysokiej klasy sprzęt pochodzący od renomowanych producentów, takich jak NSK, VDW i Schlumbohm. Każdy z nich gwarantuje komfort obsługi i przejrzyste oraz czytelne wyniki dokonanych pomiarów, co ułatwia leczenie.

 

Asistina do dezynfekcji
Bezpieczeństwo i higiena to podstawa!
Są Pacjenci, którzy poprzez swoje złe doświadczenie chcą być pewni, że poza wszelkimi technicznym aspektami zabiegów, są bezpieczni. Wiedzą – bo kiedyś doświadczyli przykrych sytuacji związanych z brakiem IDEALNEJ higieny pracy, jakże jest to istotny aspekt, który może być czasami przez niektórych pomijany. U nas nie ma mowy o półśrodkach! Bezpieczeństwo Pacjentów, jak i personelu medycznego wymaga wiedzy i odpowiedzialności. My jesteśmy odpowiedzialni na każdym szczeblu, dlatego korzystamy z preparatów, urządzeń oraz szkoleń najlepszych firm specjalizujących się w tematyce.

 

Wirówka PRF Duo Quattro

Wirówka PRF Duo Quattro jest najnowszym urządzeniem tego typu, a wraz z innowacyjnymi probówkami stanowi nowy system do pozyskiwania fibryn, o unikalnych właściwościach. Wirówka PRF Duo Quattro została opracowana przez dr-a J. Choukrouna, odkrywcę metody pozyskiwania i wykorzystania czynników PRF do regeneracji tkanek. Wirówka Duo Quattro jest nowatorskim urządzeniem, które daje nowe możliwości pozyskania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej – A-PRF oraz nowoodkrytej frakcji i-PRF. W procedurze stosowanej w wirówce PRF Duo Quattro nie ma potrzeby dodawania innych składników chemicznych – koagulantów czy antykoagulantów – w celu uzyskania właściwych frakcji krwi.

Księcia Witolda

Platinum Klinika Sp.J.
ul. Księcia Witolda 49
50-202 Wrocław

[email protected]

M. +48 71 70 73 258
T. +48 71 70 73 257

pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00


Administratorem Twoich danych jest Klinika Platinum Sp.j. Paweł Bernatek, Andrzej Warchlewski (dalej: Klinika) z siedzibą we Wrocławiu (KRS: 0000576472) przy ul. Księcia Witolda 49, 50-202 Wrocław, [email protected], tel: +48 71 70 73 258, +48 71 70 73 257. W sprawie danych osobowych: [email protected] Przetwarzamy Twoje dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie kierowane na podany adres mailowy. Podstawą prawną przetwarzania przez nas Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów, którymi jest komunikacja z użytkownikami strony. Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu upływu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podane w korespondencji dane są dobrowolne, ale niezbędne do tego, aby odpowiedzieć na zapytanie. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wszelką korespondencję w sprawie swoich danych osobowych możesz kierować na podany adres mailowy. Decyzje wobec Twoich danych osobowych nie będą podejmowanie w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą poddawane profilowaniu.
Zwycięska

Platinum Klinika Sp.J.
ul. Zwycięska 43
53-033 Wrocław

[email protected]

M.+48 71 75 75 773
T. +48 71 70 73 257

pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00

Energetyczna

Platinum Klinika Stomatologiczna
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

[email protected]platinum-klinika.pl

T. +48 71 783 37 01
M. +48 699 987 996

pon – pt
9:00 – 20:00


Administratorem Twoich danych jest Klinika Platinum Sp.j. Paweł Bernatek, Andrzej Warchlewski (dalej: Klinika) z siedzibą we Wrocławiu (KRS: 0000576472) przy ul. Księcia Witolda 49, 50-202 Wrocław, [email protected], tel: +48 71 70 73 258, +48 71 70 73 257. W sprawie danych osobowych: [email protected] Przetwarzamy Twoje dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie kierowane na podany adres mailowy. Podstawą prawną przetwarzania przez nas Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów, którymi jest komunikacja z użytkownikami strony. Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu upływu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podane w korespondencji dane są dobrowolne, ale niezbędne do tego, aby odpowiedzieć na zapytanie. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wszelką korespondencję w sprawie swoich danych osobowych możesz kierować na podany adres mailowy. Decyzje wobec Twoich danych osobowych nie będą podejmowanie w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą poddawane profilowaniu.
Żary

Platinum Klinika Sp.J. (Implantium)
ul. Osadników Wojskowych 40/4
68-200 Żary

[email protected]

T. +48 68 458 27 35
M. +48 794 403 093

pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00