Nasz sprzęt

Najwyższy poziom usług świadczonych przez naszą Klinikę jest dla nas absolutnym priorytetem. Wraz z rozwojem nauki i technologii doposażamy nasze gabinety w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający lepszą diagnostykę oraz efektywniejszą terapie. W ostatnim czasie nasza Klinika została wyposażona w nowoczesny mikroskop stomatologiczny niemieckiej firmy KARL KAPS. oraz cyfrowy ApexLocator najnowszej generacji EndoPilot Comfort Plus niemieckiej firmy Schlumbohm (służący do opracowywania i wypełniania kanałów zęba w czasie leczenia endodontycznego).

 

System CAD/CAM CEREC

CEREC to unikalny, kompletny system CAD/CAM zapewniający estetyczną, pełnoceramiczną odbudowę uzębienia podczas jednej wizyty. Jest to rewolucja w dziedzinie protetyki i jako pierwsi we Wrocławiu oferujemy naszym pacjentom wykorzystanie tego systemu. System CEREC wykorzystujemy w zabiegach związanych z odbudową protetyczną.

 

Tomograf komputerowy Gendex GXCB-500 HD

Dzięki aparatowni GENDEX GXCB-500HD możemy zaoferować Państwu wykonanie tomografii stożkowej szczęki wraz z zatokami, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych. Wszystkie funkcje potrzebne, od planowania implantu (w tym uzupełnienia materiałami kościotwórczymi) do opcji CAD/CAM rozpoczyna się od skanu 3D. Tomograf GXCB-500 HD zapewnia lekarzom cenne dane do planowania implantów, trójwymiarowy „widok chirurgiczny”, który można pociąć na przekroje w dowolnej płaszczyźnie. Informacja taka jest konieczna do określania zmienności budowy anatomicznej, które może mieć wpływ na powodzenie zabiegu.Ten system radiograficzny wiązki stożkowej, o średnio-dużym polu widzenia wykorzystuje sensor wysokiej rozdzielczości, który zapewnia elastyczność umożliwiającą zarówno skanowanie obrazów 3D w wielu formatach, jak i dokładnych panoramicznych obrazów 2D. Dzięki dedykowanemu trybowi skanowania małą dawką i możliwością regulacji pola widzenia w szerokim zakresie firma Gendex zapewnia użytkownikowi znaczącą redukcję dawki promieniowania, jaką otrzymują pacjenci.

 

Pracownia radiologiczna

W naszej pracy wspiera nas najnowocześniejszy system obrazowania komputerowego DIGORA. Jest to radiografia cyfrowa o najwyższych parametrach technicznych. System DIGORA pozwala na zminimalizowanie dawki promieni RTG o 90% co oznacza że w miejsce jednego zdjęcia zrobionego w tradycyjnej technologii możemy zrobić dziesięć używając DIGORY. Pacjent otrzymuje bardzo małą dawkę promieniowania a otrzymuje cyfrowe zdjęcie o niespotykanej dotąd jakości.
System pozwala oceniać gęstość kości wyrostka zębodołowego, umożliwia przeprowadzenie symulacji wszczepu implantologicznego, mierzyć rzeczywistą długość kanałów oraz posiada wiele innych funkcji podnoszących poziom prowadzonego przez nasz zespół leczenia stomatologicznego.

 

Mikroskop stomatologiczny x 4

Mikroskop stomatologiczny >Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem pracy lekarza dentysty umożliwiającym mu bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych. Zastosowanie mikroskopu pozwala lekarzowi na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego. Mikroskop pozwala na uzyskanie powiększenia od 4 do 20 razy. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy lekarza. Zastosowanie dużych powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe. Przede wszystkim są to trudne przypadki leczenia endodontycznego. Użycie specjalnego mikroskopu zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej, usunięcie złamanego narzędzia z kanału zęba)daje nowe możliwości terapeutyczne pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów.

 

Endo Pilot

Endo Pilot Komfort Plus to pierwsze tego typu urządzenie łączące w sobie: endometr, Mikrosilnik Endodontyczny, Pistolet do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką i Plugger. Dokładny pomiar długości kanału korzenia odbywa się znacznie szybciej niż do tej pory dzięki nowoczesnej i szybkiej technologii mikroprocesorowej. Szybka analiza sygnału pozwala określić długość kanału w trakcie leczenia (w czasie rzeczywistym) Kontrolowana prędkość i moment obrotowy silnika endo umożliwiają sprawne i bezpieczne opracowywanie kanałów korzeniowych. Backfill system wypełnienia płynną gutaperką służy do efektywnego i dokładnego wypełnienia trójwymiarowej, często nieregularnej przestrzeni kanałów korzeniowych. Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest nie tylko najnowocześniejszy sprzęt ale również doskonale przygotowani specjaliści w tak wąskiej dziecinie stomatologii jaka jest endodoncja.

 

RTG Cyfrowe

Zdjęcie Pantomograficzne jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym w stomatologii z racji na niewielką dawkę promieniowania oraz dużą wartość diagnostyczną. Pozwala na wykrycie ognisk zapalnych oraz zmian chorobowych w obrębie kości szczęki już na etapie zanim pojawią się objawy odczuwalne dla pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoczęcie leczenia stomatologicznego i mniejsza ingerencja w organizm pacjenta.

W naszej klinice dysponujemy nowoczesnym cyfrowym aparatem panoramicznym VATECH , dzięki czemu dawka promieniowania rentgenowskiego potrzebna do wykonania zdjęcia zmniejszona jest do absolutnego minimum i porównywalna jest do promieniowania jakie człowiek otrzymuje każdego dnia ze środowiska naturalnego.

Zdjęcia panoramiczne wykonujemy naszym pacjentom z następujących wskazań:

  • planowanie kompleksowego leczenia stomatologicznego
  • planowanie leczenia implantologicznego

Zdjęcia panoramiczne wykonujemy również dla pacjentów spoza naszego gabinetu. Wynik badania wydajemy w postaci cyfrowej na płycie CD, nośniku pendrive lub wysyłamy na skrzynkę e-mail pacjenta.

 

Diodowy laser stomatologiczny SIROLaser Blue Sirona

SIROLaser Blue – pierwszy na świecie laser stomatologiczny wyposażony w niebieską diodę o długości fali 445 nm. Dzięki niebieskiej diodzie można przeprowadzać precyzyjne zabiegi chirurgiczne w trybie bezkontaktowym. W roku 2014 nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie wydajnej diody emitującej niebieskie światło.

 

BIOSTYMULACJA

W przypadku biostymulacji laser działa przeciwbólowo oraz wspomaga prawidłowe gojenie. Światło o małej mocy pobudza system układu odpornościowego, wywołuje wiele zmian zachodzących w komórkach, które mają wpływ na regeneracje i odnowę.

Zabiegi biostymulacji laserowej mogą być wykonane jednorazowo, jeśli stan chorobowy jest ostry. Przewlekłe schorzenia leczy się długo, seryjnie po 1-5 razy w tygodniu w cyklu kilkutygodniowym. Dawki naświetlania ustala się indywidualnie do danego obrazu klinicznego. Średnia dawka energii zabiegu biostymulacji to 4-6 J/cm2 w czasie 20-30s na pkt. Moc 200 mW.
Biostymulacja laserem zwiększa poziom przeciwciał, co powoduje lepsze gojenie i zapobiega reemisji schorzeń.

 

MasterFlux – bezbolesne leczenie próchnicy

Urządzenie Master Flux dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne, do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa.

Urządzenie Master Flux służy do podawania podtlenku azotu. Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podowania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta po zabiegu.

Wrocław

Platinum Klinika Sp.J.
ul. Księcia Witolda 49
50-202 Wrocław

[email protected]

tel. +48 71 707 32 57
tel. +48 515 087 491
pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00


Żary

Platinum Klinika Sp.J. (Implantium)
ul. Osadników Wojskowych 40/4
68-200 Żary

[email protected]

tel. +48 71 712 84 22
tel. +48 717 128 418
pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00