+48 71 70 73 257

Klinika Platinum

Toksyna botulinowa

To naturalna i bardzo silnie działająca toksyna, która hamuje uwalnianie acetylocholiny — neuroprzekaźnika, który odpowiedzialny jest za przekaźnictwo impulsów między mięśniami a nerwami. Toksyna botulinowa powoduje czasową dezaktywację pracy wybranego mięśnia, blokują się połączenia między zakończeniami nerwów a unerwionymi przez nie mięśniami, bez wpływu na mięśnie sąsiednie. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia w obrębie połączeń nerwowo — mięśniowych czego rezultatem jest rozluźnienie mięśni i rozkurcz, czyli ich relaksacja.Mechanizm działania Toksyny botulinowej typu A sprawia, że zahamowane jest również wydzielanie gruczołów potowych, zmniejszają się tez bóle, które łączą się z napięciem mięśni np. migrenowe i napięciowe bóle głowy. Substancję tą stosuje się w medycynie od przeszło 30 lat, w leczeniu różnych chorób; takich jak choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, zez, nadmierną potliwości oraz w medycynie estetycznej do likwidacji zmarszczek mimicznych. W tej ostatniej stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której podano zastrzyk.Jedno nie ulega wątpliwości, botoks to od lat najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej, wykonywany na całym świecie i wciąż nie traci na popularności.

Efekty zabiegu:

Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej możemy zauważyć najwcześniej ok. 2-3 dnia po podaniu, a optymalny efekt pojawia się po 10-14 dniach. Jest to idealny czas do wykonania ewentualnej korekty po zabiegu. Działanie wstrzykniętego preparatu utrzymuje się ok. 6 miesięcy. W tym czasie porażone mięśnie nie pracują, a skóra nad nimi ma czas na odpoczynek. Po upływie czasu działania preparatu mięsień powraca do dawnej funkcji. Musimy jednak wiedzieć, że to mitem jest, że skóra po tym okresie wygląda gorzej i że konieczne wykonanie jest kolejnego zabiegu. Często pojawiają się informacje, że stosowanie toksyny botulinowej powoduje uzależnienie w sensie fizycznym, tzn. kiedy pacjent nie decyduje się na kolejne zabiegi, skóra zaczyna wyglądać gorzej. To jest nieprawda, nie można uzależnić się od toksyny. Jednak często pacjenci przyzwyczajają się do wygładzonego czoła czy okolicy oczu i dlatego zdecydowana większość decyduje się na kolejne zabiegi.

“Zrelaksowane” czoło

Za powstawanie poprzecznych zmarszczek na czole odpowiedzialny jest mięsień czołowy. Jego praca polega na unoszeniu zarówno czoła, jak i brwi. Są ludzie, których mimika pracuje tak intensywnie, że w dość młodym wieku nabawiają się zmarszczek i bruzd. Zastosowanie toksyny botulinowej w obrębie czoła daje niesamowite efekty. Podanie odpowiedniej dawki w odpowiednie miejsce sprawi, że czoło a co za tym idzie, twarz będzie wyglądała na zrelaksowaną i wypoczęta. Zarówno zmarszczki poziome, które nadają twarzy zmęczony i smutny wyraz, jak i pionowe zwane potocznie ‘Lwią” zmarszczką (glabelarną), są najchętniej łagodzone za pomocą botoksu. Zmarszczka pionowa nadaje groźnego, nieprzyjemnego wyrazu twarzy. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Za pomocą toksyny botulinowej wygładzamy bruzdy i zmarszczki czoła, zachowując przy tym mimikę twarzy! Specjalne procedury, których przestrzegamy i stosujemy w naszej klinice sprawiają, że nie „prasujemy” czoła na tzw. blachę a pozwalamy mimice pracować w odpowiedniej intensywności.

Bez “kurzych łapek “

Kurze łapki to potoczne określenie linii charakteru lub zmarszczek śmiechu – to jeden z pierwszych objawów starzenia, pojawiający się w relatywnie młodym wieku. Bardzo często jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Jest to rodzaj zmarszczek mimicznych umiejscowionych w kącikach oczu, powstałych w wyniku rozpoczynającego się procesu utraty elastyczności (niedoboru elastyny i kolagenu), który zachodzi w tkankach skóry. Są one wyraźniejsze i pojawiają się wcześniej na twarzach odznaczających się dużą ekspresją mimiczną, przychodzą też z wiekiem.gdy w okolicy oka pojawia się drobne zmarszczki można zacząć zastanawiać się nad zabiegami aby nie przerodziły się w głęboki „kurze łapki”. Najlepiej połączyć zabieg toksyny botulinowej z kwasem hialuronowym, czyli wykonać tzw. Mezo Botoks, który ograniczy skłonność do zagniatania się skóry, ale zachowa uspokojoną, aktywną mimikę wokół oczu oraz dodatkowo nawilży i wypełni zmarszczki.

Zmarszczki mimiczne dynamiczne “zrelaksowane i wymazane’

Gdy nasza mimika należy do tych „mocnych i dynamicznych” warto już około 30 roku stosować niewielką relaksację takiej nadmiernej mimiki. Są pacjenci, którzy zupełnie nie pracują mimicznie! Są i tacy, u których nie pracują oczy a za to czoło lub nos (zmarszczka Królicza) nadrabia. Gdy występuje taki zbyt mocnym nawyku np. marszczenia czoła możemy wkrótce doczekać się głębokich zmarszczek. Na wczesnym etapie działamy niewielkimi ilościami i z reguły chcemy zapobiec temu, aby zmarszczki się utrwaliły na dobre. Niwelowanie w ten sposób zbyt aktywnej mimiko spowoduje, poza wygładzeniem się zmarszczki, również to, że sam nawyk może zupełnie zaniknąć. Mimika zostaje uspokojona i o to nam chodzi.

Statyczne zmarszczki zostają spłycone

Jeśli zmarszczki są głębokie i statyczne wówczas może nie dojść do całkowitego ich usunięcia, ale łącząc zabiegi toksyny botulinowej z zabiegiem użycia osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego można zdziałać naprawdę dużo. Pamiętaj, że nawet głębokim zmarszczkom dobrze robi odpoczynek od zagniatania.

Zmarszczki “marionetki” zlikwidowane

Linie marionetki pojawiają się zazwyczaj z wiekiem, często z powodu nadmiernej pracy mięśnia obniżającego kąty ust. Są to te zmarszczki, które biegną od kącików ust w dół do podstawy brody powodując opadające kąciki i smutny wyraz twarzy. Aby linie przestały się zagniatać w trakcie ruchu ust najlepiej jest podać właśnie botulinę, która sprawi, że te postarzające twarz zmarszczki zostaną zniwelowane.

Zmarszczki palacza – wygładzone

Zmarszczki palacza nie powstają tylko u osób palących papierosy. Niestety powstają u wszystkich z aktywną mimiką w tym właśnie rejonie lub przychodzą z wiekiem. Tutaj również proponujemy naszym Pacjentom zabiegi łączone, aby zagęścić skórę. Zwykle są to łączenia z kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym.

Kąciki ust uniesione

Opadające kąciki ust w tzw. podkówkę sprawiają, że twarz wygląda na „smutną” a podniesienie ich, zabiegiem z użyciem botuliny od razu ją „rozweseli” dodając optymistycznego wyglądu.

“Otwarte spojrzenie”

To takie bez opadających kącików oczu i brwi. ” Otwarte spojrzenie” to zabieg bardzo chętnie wybierany przez nasze pacjentki, gdyż niweluje zmęczenie i efekt smutnej buzi, przy czym zachowujemy pełną ruchomość czoła.

Wysmuklona twarz i wygładzona broda

Broda również może marszczyć się tworząc poziomą zmarszczkę, która sprawia, że osoba wygląda na nieprzyjazna i obrażoną. Broda tez może sprawiać, że owal twarzy nie jest delikatny. Podanie botuliny złagodzi jeden i drugi mankament.

Odmłodzona szyja

Skóra na szyi jest dwa razy cieńsza niż ta policzkach. Na dodatek, bywa dość często zaniedbywana przez kobiety, które przez całe życie skupiają się na cerze i dopiero któregoś dnia dostrzegają w lustrze pionowe zgrubienia w rejonie szyi. Toksyna botulinowa i tutaj ma swoje zastosowanie. Odpowiednie podanie sprawia, że szyja odzyska gładki wygląd.

Suche pachy, dłonie i stopy bez problemu nadpotliwości

Pocenie się to proces całkowicie naturalny, który pozwala regulować temperaturę ciała i dostosowywać organizm do zmieniających się warunków. Jednak bez przerwy mokre ręce czy nogi i spocone pachy są przyczyną dużego dyskomfortu. Problem ten potrafi odebrać radość z życia i poczucie własnej wartości. Ostrzyknięcie skóry botoksem (po zastosowaniu znieczulenia) i przeprowadzonym teście wskazującym na miejsca najbardziej potliwe — powoduje blokadę zakończeń nerwowych, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. Blokada ta utrzymuje się średnio od 7 do 12 miesięcy. Po tym czasie stopniowo powstają nowe zakończenia, a nadpotliwość wraca, jednak u niektórych pacjentów w dużo mniejszym nasileniu.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz w pierwszej kolejności dokonuje analizy skóry i rysów twarzy. Po czym analizuje skórę przy maksymalnej mimice. Dzięki temu jest w stanie zaplanować dokładne miejsca podawania preparatu z toksyna botulinową. Za pomocą cieniutkiej igły materiał zostaje w odpowiedniej ilości podany domięśniowo. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne krwawienie, które ustępuje po 1-2 minut. Pierwsze korzystne zmiany Pacjenci zauważają po 2-3 dniach, jednak pełny efekt widoczny jest po ok. 2 tygodniach i utrzyma się kilka miesięcy.

Przeciwwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
  • Antybiotykoterapia (należy skonsultować rodzaj przyjmowanego antybiotyku)
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryny) – należy odstawić przyjmowanie 2-3 dni przed zabiegiem
  • Stany zapalne w okolicy zabiegowej
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu

 

Księcia Witolda

Platinum Klinika Sp.J.
ul. Księcia Witolda 49
50-202 Wrocław

[email protected]

M. +48 71 70 73 258
T. +48 71 70 73 257

pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00


Administratorem Twoich danych jest Klinika Platinum Sp.j. Paweł Bernatek, Andrzej Warchlewski (dalej: Klinika) z siedzibą we Wrocławiu (KRS: 0000576472) przy ul. Księcia Witolda 49, 50-202 Wrocław, [email protected], tel: +48 71 70 73 258, +48 71 70 73 257. W sprawie danych osobowych: [email protected] Przetwarzamy Twoje dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie kierowane na podany adres mailowy. Podstawą prawną przetwarzania przez nas Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów, którymi jest komunikacja z użytkownikami strony. Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu upływu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podane w korespondencji dane są dobrowolne, ale niezbędne do tego, aby odpowiedzieć na zapytanie. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wszelką korespondencję w sprawie swoich danych osobowych możesz kierować na podany adres mailowy. Decyzje wobec Twoich danych osobowych nie będą podejmowanie w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą poddawane profilowaniu.
Energetyczna

Platinum Klinika Stomatologiczna
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

[email protected]platinum-klinika.pl

T. +48 71 783 37 01
M. +48 699 987 996

pon – pt
9:00 – 20:00


Administratorem Twoich danych jest Klinika Platinum Sp.j. Paweł Bernatek, Andrzej Warchlewski (dalej: Klinika) z siedzibą we Wrocławiu (KRS: 0000576472) przy ul. Księcia Witolda 49, 50-202 Wrocław, [email protected], tel: +48 71 70 73 258, +48 71 70 73 257. W sprawie danych osobowych: [email protected] Przetwarzamy Twoje dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie kierowane na podany adres mailowy. Podstawą prawną przetwarzania przez nas Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów, którymi jest komunikacja z użytkownikami strony. Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu upływu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podane w korespondencji dane są dobrowolne, ale niezbędne do tego, aby odpowiedzieć na zapytanie. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Wszelką korespondencję w sprawie swoich danych osobowych możesz kierować na podany adres mailowy. Decyzje wobec Twoich danych osobowych nie będą podejmowanie w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą poddawane profilowaniu.
Żary

Platinum Klinika Sp.J. (Implantium)
ul. Osadników Wojskowych 40/4
68-200 Żary

[email protected]

T. +48 68 458 27 35
M. +48 794 403 093

pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00