Fibryna bogatopłytkowa I-PRFRF

Jest rewolucją we współczesnej medycynie regeneracyjnej. Jest to naturalny sposób na odmłodzenie i redukcję zmarszczek. Fibryna bogatopłytkowa jest przełomem w głębokim odmładzaniu skóry, bazuje na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta.
Składniki odżywcze takie jak wspomniane komórki macierzyste, kolagen czy elastyna są kluczem do pobudzenia komórek skóry co w konsekwencji przyczynia się do procesów naprawczych, samoregeneracji i młodego wyglądu.

Fibryna, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z krwi Pacjenta poprzez proces odwirowania, który w przypadku fibryny jest dużo wolniejszy. Dzięki temu preparat ma inne właściwości. To właśnie tempo wirowania krwi sprawia, że preparat zawiera czynniki wzrostu, mezenchymalne komórki macierzyste oraz inne rodzaje komórek, których nie zawiera osocze. To właśnie dzięki temu efekty regeneracyjne, przebudowa, odmładzanie skóry są dużo lepsze i dłużej się utrzymują.

Przebudowa, regeneracja i naprawa skóry odbywa się właśnie dzięki komórkom macierzystym. Skoncentrowana formuła zabiegu z wykorzystaniem fibryny prowadzi do ciągłego uwalniania czynników wzrostu praktycznie od razu po zabiegu, dodatkowo zapewnia dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typu IV, elastyna. To wszystko po to, aby stymulować wzrost komórek krwionośnych co w konsekwencji daje efekt odmłodzenia, regeneracji, wzrostu napięcia i zwiększoną gęstość skóry. Tworząca się pod skórą siatka z włókien fibryny zaczyna wypychać tkanki znajdujące się pod nią dając łagodny efekt uwypuklenia a dzięki płytom krwi zatrzymanym między włóknami fibryny efekt jest długofalowy.

Efekt po zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej;

Efekty zabiegu:

Pierwsze efekty widoczne są jest już ok. 2 tyg. po pierwszym zabiegu. Skóra ulega regeneracji, staje się gęstsza, sprężysta, lepiej ukrwiona i nawilżona.

 • odmłodzenie skóry
 • wypełnienie zmarszczek – fałdy i zapadnięte obszary ulegają wypełnieniu
 • redukcja zmarszczek i bruzd
 • głęboka rewitalizacja i regeneracja skóry;
 • skóra staje się gęstsza, sprężysta, bardziej ukrwiona i nawilżona
 • usuwanie blizn potrądzikowych
 • usuwanie rozstępów
 • wspomaganie terapii wypadania włosów

 

Jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny. Podczas takiego spotkania lekarz kwalifikuje Pacjenta do zabiegu i określa efekt terapii.

Zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej wykonywany jest przy pomocy jednorazowych strzykawek zaopatrzonych w bardzo cienkie igły. Zanim jednak dojdzie do zabiegu właściwego, lekarz musi uzyskać materiał do zabiegu – fibryny pochodzącej z krwi Pacjenta. W tym celu  pobiera krew (klasyczne pobranie krwi z żyły), tuż przed planowanym zabiegiem. Następnie umieszcza probówkę z krwią w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce uchylnokątowej w celu oddzielenia poszczególnych składników. Po kilku minutach wirowania wyjmuje się probówkę i za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg mezoterapii igłowej fibryną bogatopłytkową.

Odpowiednia ilość preparatu jest precyzyjnie wstrzykiwana przez lekarza w określone miejsca zabiegowe. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się dużą liczbą wkłuć podczas zabiegu – im jest ich więcej, tym lepiej dla ogólnego efektu terapii.

Zabieg właściwy trwa od 15-30 minut. Ból związany z podaniem preparatu jest minimalny – przed zabiegiem lekarz odpowiednio znieczula obszar zabiegowy, do tego celu używa maści znieczulającej.

Po zabiegu na skórze mogą być widoczne małe uwypuklenia tzw. „kulki”, przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą (to w zależności od tego jaką techniką lekarz będzie wykonywał zabieg). Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres kilku godzin (maksymalnie 1 dzień) i nie wymagają domowej rekonwalescencji. Pacjentom, którzy mają tendencję do występowania siniaków, zalecamy wykonywanie zabiegu np. przed weekendem.

Natychmiast po zabiegu Pacjentki mogą zrobić makijaż lub zakryć miejsca zabiegowe np. okularami czy apaszką.

Przed przystąpieniem do zabiegu Twój organizm musi znajdować się w ogólnie dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie, czy opryszczka w stanie aktywnym będą przeciwwskazaniem dla każdego rodzaju zabiegu. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią będziesz musiała wstrzymać się z wykonywaniem tego zabiegu do czasu zakończenia okresu laktacji.

Przeciwwskazania

Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej to:

 • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
 • Stany zapalne skóry
 • Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • Choroby krwi
 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Choroba nowotworowa

 

Jak często wykonywać zabieg?

Istotą zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest wykonywanie ich w serii. W zależności od efektów jakie Pacjent chce uzyskać, kondycji skóry oraz indywidualnych predyspozycji, lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 4 razy w odstępach od 2- 4 tygodni (w zależności od obszaru i wskazania na jakim pracujecie).

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 3 lub na 6 miesięcy.

Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym igłowa / mikroigłowa Dermafix

Konsultacja (odliczana od kosztów zabiegu) 100 zł
Twarz 650 zł
Szyja 650 zł
Dekolt 750 zł
Okolice oczu 450 zł
Twarz + szyja 1000 zł
Twarz + szyja + dekolt 1200 zł

Lekarze prowadzący

Metamorfozy naszych pacjentów

Przed:

Po:

Przed:

Po:

Nasz sprzęt

Tomograf Gendex GXCB-500 HD

Tomograf stomatologiczny ORTHOPHOS SL 3D

Unity A-dec 500

HELIODENT – najnowszej generacji aparat RTG do obrazowania wewnątrzusznego

Wirówka Centurion PRO-PRP S

Opinie naszych pacjentów:

24/11/17

Od lat szukałam Kliniki , która wykona mi implanty : szybko , precyzyjnie i bezboleśnie . We Wrocławiu zwiedziłam wiele klinik , i za każdym razem słyszałam ,że trzeba jeszcze zrobić i to .. i tamto i cały okres leczenia będzie trwał bardzo długo czasu . Trafiłam do Kliniki Platinum , do doktora Pawła , który powiedział 4 miesiące i po sprawie . I tak było – zaczęłam w sierpniu a, już 8 listpada mam komplet pięknych ząbków. Nie bolało , zawsze na czas, miła atmosfera i profesjonalna opieka . Polecam

Mialam przyjemnosc byc pacjentka p.Pawla ale jak zauwazylam to caly personel oprocz wysokich kwalifikacji moze poszczycic sie wysoka kultura osobista jak i uprzejmoscia. Gabinet jest nowoczesnie i z gustem wyposazony. Co jednoczesnie w polaczeniu z wykwalifikowana kadra daje kazdemu pacjentowi poczucie bezpieczenstwa i zaufania. Ja jako pacjentka polecam klinike Platinum i jestem przekonana ze juz po pierwszej wizycie kazdy bedzie mial podobne jak ja odczucie. Panie Pawle dzieeeeki!

Klinika Platinum jest bardzo dobra klinika do zrobienia implantow , maz mial wstawionych szesc implantow w tej kinice i jest bardzo zadwolony ze swoich zebow , praca byla wykonana w wysokim standarcie i maz byl otoczony wspaniala zaloga medyczna ,polecam wszystkim !

Witam -niema we wroclawiu lepszej kliniki stomatologiczne jak klinika Platinium . jestem pelen uznania po wykonanym zabiegu implantologicznym całej zuchwy. serdecznie polecam cala klinikę wraz z dobrze dobranym personelem. z poważaniem , h.m.

Pacjentka gabinetu jestem od 2010 roku.Mam 11 implantow,moje leczenie pomału dobiega końca,a było tego troche.Dlatego z dużą wdzięcznością i sympatią myślę o klinice. Zespół gabinetu jest bardzo doświadczony i profesjonalny a przy tym co ma dla mnie duże znaczenie po prostu bardzo serdeczny. Miła pogawędka i dobra kawa to tam codzienność. Poniewaz mieszkam za granica i do Wrocławia przyjeżdżam tylko na wizyty w gabinecie , dni przyjęć i godziny pracy są często dostosowane dla mojej wygody. Po każdym zabiegu lekarz był w kontakcie ze mną , również sama mogłam dzwonić na jego prywatny numer w razie wątpliwości. Dlatego dziękuje całej ekipie Platinum szczególnie panu Pawłowi lekarzowi prowadzącemu moje leczenie i pani Basi koordynatorowi do spraw medycznych. Polecam wszystkim którzy lubią sie szeroko uśmiechać!

Księcia Witolda

Platinum Klinika Sp.J.
ul. Księcia Witolda 49
50-202 Wrocław

[email protected]

tel. +48 71 707 32 57
tel. +48 515 087 491
pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00


Energetyczna

Platinum Klinika Stomatologiczna
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

pon – pt
9:00 – 20:00

[email protected]

+48 699 987 996
+48 71 783 37 01


Żary

Platinum Klinika Sp.J. (Implantium)
ul. Osadników Wojskowych 40/4
68-200 Żary

[email protected]

tel. +48 71 712 84 22
tel. +48 717 128 418
pon-pt, godz. 9.00 – 20.00
sobota, godz. 10.00 – 14.00