Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem skutków próchnicy, czyli ubytków jakościowych zębów, oraz profilaktyką próchnicy. Zacznijmy od profilaktyki. Jeżeli będziemy poprawnie zapobiegać próchnicy, nie będziemy musieli leczyć jej skutków. Skutkami próchnicy są ubytki twardych tkanek zęba. Dziś uzupełnia się je nowoczesnymi materiałami kompozycyjnymi bądź kompomerowymi światłoutwardzalnymi.

Zabiegi nie są uciążliwe dla pacjentów ze względu na powszechność dobrych środków do znieczulenia miejscowego.

Wypełnienia imitują kolorystykę i przezierność tkanek zębowych, dając zadowalający efekt estetyczny. W naszym centrum wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień ubytków. W przypadku wypełnień bezpośrednich (w gabinecie, podczas jednej wizyty) są nimi materiały kompozytowe. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów. O ich nowoczesności świadczy także cecha zmniejszonego tzw. „skurczu polimeryzacyjnego”, dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji nie ma podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach plomby). Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowalne i jest to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość. Kompozyty hybrydowe mają też podwyższoną odporność mechaniczną, co zabezpiecza przed ścieraniem, wypłukiwaniem i odkruszaniem fragmentów wypełnień.

Stosujemy też najnowocześniejsze kompozyty do estetycznych, niewidocznych wypełnień i rekonstrukcji. Ich główne zalety:

  • dają efekt naturalnego zęba
  • nie widać ich nawet w ultrafiolecie (np. na dyskotece)

Stosujemy wypełnienia:

  • GRADIA
  • CHARIZMA
  • ENAMEL HFO, FILTEK SUPREME

Przyjęliśmy sobie, za cel, żeby Twoja wizyta u dentysty mogła przebiegać w serdecznej i ufnej atmosferze. Dlatego staramy się zawsze dużo czasu poświęcić obszernemu omówieniu stanu jamy ustnej, a nie widzieć Pacjenta tylko poprzez pryzmat zęba, który boli. Po dokładnym badaniu przedstawiamy indywidualny plan leczenia dopasowany do Twoich możliwości i oczekiwań.

 

Przegląd stanu uzębienia 50 zł
Opatrunek tymczasowy 20 zł
Wypełnienie zęba światło- utwardzalne: 1 powierzchnia 200 zł 
Wypełnienie zęba światło- utwardzalne: 2 powierzchnie 250 zł 
Wypełnienie zęba światło- utwardzalne: 3 powierzchnie 300 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym  150 zł
Odbudowa korony zęba materiał kompozyt światło-utwardzalny 350-450 zł
Usunięcie kamienia nazębnego  200zł
Zdjęcie punktowe z nagraniem na płytę (RTG Digora) 30zł
Zdjęcie tomografii komputerowej z nagraniem na płytę CD 300zł
PRZEJDŹ DO PEŁNEGO CENNIKA