Invisalign – Innowacyjna metoda prostowania zębów

 

Invisalign to metoda prostowania zębów z wykorzystaniem przezroczystych alignerów dopasowanych metodą komputerową precyzyjnie do wady zgryzu pacjenta. Alignery dzielą leczenie na kilka etapów zgodnych z technologią kontrolowanego nacisku. W każdym z nich nacisk, o odpowiedniej sile i określonym czasie trwania, wywierany jest wyłącznie na wybrane zęby. Pozwala to zoptymalizować okres leczenia i zaplanować każdy ruch.

Czytaj więcej o Invisalign i ortodoncji na stronie: http://przezroczystyaparat.pl

 

Alignery powinny być wymieniane co tydzień, jednak nie wymaga to udziału lekarza. Niemniej jednak, dbając o komfort pacjenta i możliwość doglądania postępów w leczeniu, niezbędne będą wizyty kontrolne. Przeważnie wystarczy jedna raz na 4 do 6 tygodni.

Korzyści

Nakładki Invisalign są praktycznie niewidoczne. Możesz prostować zęby z uczuciem pełnego komfortu.

Alignery nie mają żadnych drutów i klamer, które mogłyby drażnić jamę ustną. Oczywiście każdy etap leczenia wiąże się z krótkotrwałym dyskomfortem, to przemija on dość szybko.

Dzięki możliwości ściągania nakładek masz pełną swobodę jedzenia i czyszczenia jamy ustnej. Możesz je również zdjąć w sytuacjach, kiedy potrzebujesz pełnej wiary w siebie (np. wystąpień publicznych, uroczystości). Dzięki temu minimalizują dyskomfort codziennego życia.

Technologia Invisalign jest dopasowana do Ciebie, więc gwarantuje maksymalną skuteczność leczenia.

Proces leczenia

Przed opracowaniem planu leczenia wybrany przez Ciebie certyfikowany lekarz Invisalign wykona wycisk Twoich zębów, aby sprawdzić, czy można będzie je wyprostować za pomocą systemu Invisalign.

  1. Lekarz wykonuje odcisk zębów, by sprawdzić czy będzie można zastosować technologię Invisalign.
  2. Jeżeli Invisalign będzie odpowiednią technologią lekarz stomatolog opracuje szczegółowy plan leczenia. Do tego stosuje się narzędzie ClinCheck®, które tworzy trójwymiarowy obraz terapii. Oprogramowanie przygotuje każdy etap pokazany w sekwencji ruchów. Dowiesz się, jak będzie wyglądać twój uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!
  3. Leczenie rozpoczynasz od otrzymania specjalnych alignerów, które należy wymieniać co tydzień. W ramach terapii należy umawiać się na wizyty kontrolne co 4-6 tygodni.